kwietnia 20, 2019

Gadżety dla kierowcy


Witajcie kochani


Zawodowy kierowca spędza większość swojego czasu za kierownicą w trasie. Taka praca wymaga skupienia i odpowiednich urządzeń, aby umożliwiała poruszanie się po drodze. Jest kilka urządzeń, które przydają się kierowcom w czasie ich jazdy nie zależnie czy w ten sposób wykonują swój zawód, czy są zwykłymi osobami, które używają na co dzień samochodu.Gadżety dla kierowcy:

- Blokada alkoholowa (alkomat)- jest to specjalne urządzenie blokujące dostęp do samochodu. Taki alkomat montuje się wewnątrz pojazdu, sprawdza on zdolność kierowcy do prowadzenia samochodu. Alkomat, który „wychwyci” w wydychanym powietrzu kierowcy promile zablokuje dostęp do zapłonu. Urządzenie idealne do montażu w samochodach dostawczych, autobusach, taksówkach, a także prywatnych samochodach.

- Słuchawka Bluetooth- urządzenie, które daje możliwość swobodnej rozmowy telefonicznej bez konieczności trzymania w dłoni telefonu komórkowego. Bezprzewodowa słuchawka jest wygodna i zabezpiecza kierowcę przed otrzymaniem mandatu za rozmowę podczas jazdy.

- Ładowarka samochodowa- telefon często jest wykorzystywany jako nawigacja, przez co szybko pada mu bateria. Aby temu zapobiegać warto mieć w samochodzie ładowarkę. Takie urządzenie jest w stanie naładować telefon, a także inne urządzenia np. tablet.- Uchwyt- umożliwia umieszczeni telefonu lub nawigacji  w dobrze widocznym miejscu dla kierowcy, który podczas jazdy nie musi trzymać urządzenia w rękach lub na kolanach i patrzeć na to, co przedstawia. Uchwyt sprawia, że kierowca nie jest zmuszona do odrywania oczu od drogi.

- Wideorejestrator- urządzenie nagrywa przebieg jazdy, monitoruje to co dzieje się wokół samochodu. Taki gadżet jest idealnym narzędziem do udowodnienia winnego podczas wypadku czy stłuczki samochodowej.

Jakie gadżety macie w swoim samochodzie?

2 komentarze:

  1. ten alkomat blokujący stacyjkę to ciekawy pomysł. gdyby był montowany fabrycznie to wielu wypadków udałoby się uniknąć

    OdpowiedzUsuń
  2. Już mam pomysł na prezent dla drugiej połówki :D

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 Safiya's Lifstyle Blog