lutego 27, 2019

Jak spędzić czas w Tarnowskich Górach?


Witajcie Kochani

Przed nami ostatni weekend ferii czas, kiedy mamy możliwość miło spędzić czas w ciekawym miejscu. Jednym z ciekawszych miast na mapie polski są Tarnowskie Góry. Jest to miejsce z interesującą historią i ciekawymi obiektami, gdzie można przyjemnie spędzić czas.Co warto zobaczyć i gdzie spędzić czas w Tarnowskich Górach?

Zabytkowa kopalnia srebra- podziemna kopalnia z ciekawą trasą turystyczną. Zwiedzanie rozpoczyna pokaz multimedialny, a następnie zaczyna się zwiedzanie z przewodnikiem, który opakowania o kopalni i jej działaniu. Najlepszą atrakcją jest przepływ łodzią pomiędzy przystankami Szczęść Boże i Żmija. Warunki atmosferyczne (wilgoć, zimno, półmrok) sprawiają, że cała wyprawa dostarcza wielu przeżyć i daje możliwość poznania pracy górniczej.

Sztolnia Czarnego Pstrąga- to odwodnienie kopalni srebra, zwiedzać można odcinek pomiędzy Szybem Sylwester,  a Szybem Ewa. Ruch zwiedzania jest dwustronny, a przepływ łodziami zapewnia świetną zabawę. Wycieczka jest z przewodnikiem, który opowiada ciekawe historię.Makieta Kolejowa Semafor- znajduje się na dworcu kolejowym PKP w Tarnowskich Górach. Makieta zajmuje się na powierzchni 200m kwadratowych, gdzie zdobi ją 300m różnych kolei na których znajdują się modele parowozów, elektrowozów i pociągów spalinowych. Wokół znajdują się budynki, ludzie, zwierzęta rośliny, które razem tworzą małe miasteczko. Oglądanie makiety kolejowej to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Muzeum w Tarnowskich Górach- znajduje się w rynku miasta. Muzeum ukazuje historię miasta, w nowoczesny i ciekawy sposób, który zainteresuje zwiedzających. Znajdują się w nim cykliczne wystawy.

Park wodny- idealne miejsce na odpoczynek i miejsce dla zabawy. Park oferuje trzy miejsca do aktywnego spędzania czasu: atrakcje wodny, hala sportowa i inne. W parku możemy skorzystać z siłowni, lodowiska, basenów (sportowy, rwąca rzeka, fala morska, zjeżdżalnie, jacuzzi, sauna, ścianka wspinaczkowa, squash.Góry Tarnowskie to świetne miejsce na weekendowe zwiedzanie, pozwala na poznanie historii, a także daję możliwość aktywnego odpoczynku. Miasto jest urocze i sprawia, że nie chce się go opuszczać. Dla osób zainteresowanych stałym pobytem w tym miejscu polecam sprawdzić domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 Safiya's Lifstyle Blog